Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Mračne senke
Nakon više od veka zarobljeništva vampir Barnabas ustaje iz groba
  • Naša ocena6/10
  • Vaša ocena8/10

Mračne senke

Dark Shadows

, 2012., SAD, 113 min.
Mračne senkeMračne senkeMračne senkeMračne senkeMračne senke
7.5
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Hej! Trebamo i tvoju ocenu
Redatelj Tim Burton donosi kultnu klasičnu seriju “Mračne senke” na velika platna sa velikim zvezdama koje predvode Johnny Depp, Michelle Pfeiffer i Helena Bonham Carter.

1750. godine Džošua i Naomi Colins i njihov mladi sin Barnabas kreću iz Engleske u Ameriku, započeti novi život i sagraditi ribarsko carstvo u priobalnom gradu nazvanom po njihovom prezimenu. Prolazi 20 godina i Barnabas (Johnny Depp) ima svet pod svojim nogama. Bogat je, moćan i nepopravljivi plejboj… dok se ne zaljubi u lepoticu po imenu Džozeta Depre (Bella Heathcote) i slomi srce Anđeliki Bušard (Eva Green). Anđelika je veštica u svakom smislu te reči i proklinje ga, određujući mu sudbinu goru od smrti - pretvara ga u vampira i zakopava…ga živoga.

Dva veka kasnije Barnabas je oslobođen iz grobnice i osvane u sasvim drugačijem svetu. 1972. je godina, a on je stranac u još stranijem vremenu. Vraća se u Colinvud Manor i zatiče svoje imanje u lošem stanju, a članovi porodice Kolins koji su preostali čuvaju mračne tajne.

Na čelu matrijarhata je Elizabeta Kolins Stodard (Michelle Pfeiffer) kojoj Barnabas otkriva svoj pravi identitet. Njegovo čudno ponašanje pobudi sumnju u psihijatrici, Dr. Juliji Hofman (Helena Bonham Carter), koja nema pojma kakve će probleme iskopati.

Barnabas je odlučan porodici vratiti slavu, ali mu na putu stoji vodeća stanovnica Kolinsporta - Endži, koja neverovatno sliči na njegovu vrlo staru poznanicu.

U Kolinvud Manoru živi i Elizabetin brat Rogdžr Kolins (Jonny Lee Miller); njena buntovna ćerka, tinejdžerica Karolina Stodard (Chloë Grace Moretz) i Rogerov dragoceni desetogodišnji sin David Kolins (Gully McGrath). O Kolinvudu brine i Bili Lomis (Jackie Earle Haley), a tu je i Davidova dadilja Viktorija Vinters (Bella Heathcote), koja, misteriozno, izgleda sasvim kao Barnabasova jedina istinska ljubav Džoseta.

Barton je režirao Mračne senke prema scenariju kojeg potpisuje Seth Grahame-Smith. Priču su napisali John August i Grahame-Smith prema istoimenoj televizijskoj seriji čiji je autor Dan Curtis. Producenti su dobitnik Oscara Richard D. Zanuck (Alice in Wonderland, Driving Miss Daisy), dobitnik Oscara Graham King, (Rango, The Departed), Johnny Depp, Christi Dembrowski i David Kennedy. Izvršni producenti su Chris Lebenzon, Nigel Gostelow, Tim Headington i Bruce Berman.

Snimatelj je Bruno Delbonnel, scenograf dobitnik Oscara Rick Heinrichs (Sleepy Hollow), kostimografkinja dobitnica Oscara Colleen Atwood (Alice in Wonderland), montažer Chris Lebenzon, a skladatelj Danny Elfman (Milk, Big Fish, Men in Black, Good Will Hunting) koji je četiri puta bio nominiran za Oscara.


Možda će vam se svideti
 
Rubi SparksRubi Sparks
komedija dokumentarni fantastika
Mladi pisac šokiran je kada lik iz njegovog romana oživi
  • Ruby Sparks
  • Ocjena: 2.5/3
  • 104min, SAD 2012
  • Paul Dano, Zoe Kazan, Annette Bening, ...
  • Režija: Jonathan Dayton, ...
 
Šta muškarci želeŠta muškarci žele
komedija romantika fantastika
Talentirana sportska agentica misteriozno stekne sposobnost da čuje muške misli
  • What Men Want
  • Ocjena: 1.5/3
  • 117min, SAD 2019
  • Taraji P. Henson, Kristen Ledlow, ...
  • Režija: Adam Shankman
 
OlujaOluja
komedija drama fantastika
Fantastična adaptacija "Oluje", jednog od poslednjih dela Wiliama Šekspira
  • The Tempest
  • Ocjena: 1.5/3
  • 110min, SAD 2010
  • Felicity Jones, Jude Akuwudike, Reeve Carney...
  • Režija: Julie Taymor
 
TimerTimer
komedija drama romantika fantastika
  • Timer
  • Ocjena: 2/3
  • 99min, 2009
  • Emma Caulfield, Michelle Borth, ...
  • Režija: Jac Schaeffer
 
Putovanje jednog psaPutovanje jednog psa
komedija drama porodični avantura fantastika
Film govori o životu jednog psa, kroz njegove oči.
  • A Dog's Journey
  • Ocjena: 2.5/3
  • 109min, Kina, Indija, ... 2019
  • Josh Gad, Dennis Quaid, Kathryn Prescott, ...
  • Režija: Gail Mancuso
 
The One I LoveThe One I Love
komedija drama fantastika
Odlazak na naizgled savršeni odmor promenit će im život
  • The One I Love
  • Ocjena: 2.5/3
  • 91min, SAD 2014
  • Mark Duplass, Elisabeth Moss, Ted Danson
  • Režija: Charlie McDowell
 
Zubić vilaZubić vila
komedija fantastika
Profesionalni hokejaš dobija par krila i postaje najneobičnija vila svih vremena
  • Tooth Fairy
  • Ocjena: 1.5/3
  • 101min, SAD, Kanada 2010
  • Dwayne Johnson, Ashley Judd, ...
  • Režija: Michael Lembeck
 
Sve je mogućeSve je moguće
komedija drama fantastika
Prezaposleni otac otkriva čudesni sviet mašte
  • Imagine That
  • Ocjena: 2/3
  • 107min, SAD, Nemačka 2009
  • Eddie Murphy, Thomas Haden Church, ...
  • Režija: Karey Kirkpatrick
Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentarisanja)
 
Povezane vesti
Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uslovi korišćenja  •  Facebook  •  Twitter
© 2025 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored Moj TV - TV Program za 200+ kanala