Moj TV - TV Program za 200+ kanala

Metak za generala

1
  • #1
    0 0

    postova:3
    svokar @ 6.1.2021. 22:14

    Režiser Damiano Damiani ovim filmom potvrdio je reputaciju talentovanog filmmejkera. 1963. godine osvojio je na Berlinskom međunarodnom filmskom festivalu "Zlatnog medveda" sa filmom "La rimpatriata (1963)".  (Ponovno okupljanje).
    Za kvalitet ovog filma pored scenarista Salvatore Laurani-ja , Franco Solinas-a, zaslužni su i glavni glumci. Gian Maria Volontè - kao El Chuncho Niños
    , višestuko nagrađivani, poznatI talijanski glumac. Upamćene su njegove naslovne uloge u TV serijama: Caravaggio (1967) , Giordano Bruno (1973), ali i kao negativaca u prva dva kultna špageti-vesterna velikog režisera Sergio Leone-a.
    KLaus Kinski kao El Santo
    se nešto manje pojavljuje na ekranu ali to je bilo dovoljno da pokaže svoj glumački dar.
    Tada relativno mladi
    Lou Castel (sa 24 godine) kao Bill 'Niño' Tate / Bill 'Niño' Taylor ubjedljivo je odglumio lik i nagovjestio svoje glumačke mogućnosti.

    Od ženskih likova ističe se Martine Beswick kao Adelita. Upamćena i kao partnerka nedavno preminulog, sjajnog glumca Sean Connery-a, u 2 akciona filma o James Bond-u.
    Zanimljivo je da se u filmu nakratko pojavljuje i režiser D. Damiani
    kao novinar ali nije naveden.
    Ovaj nadprosječni špageti-vestern može se više puta pogledati.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentarisanja)
 
Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uslovi korišćenja  •  Facebook  •  Twitter
© 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored Moj TV - TV Program za 200+ kanala