Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Ubistvo u tri čina
Slavni belgijski detektiv Herkule Poirot razrešava tajnu mistreioznog ubistva
  • Naša ocena6/10
  • Vaša ocena-

Ubistvo u tri čina

MURDER IN THREE ACTS

, 1986., SAD, 94 min.
Ubistvo u tri činaUbistvo u tri činaUbistvo u tri činaUbistvo u tri čina
0.0
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Hej! Trebamo i tvoju ocenu
Jedan od najslavnijih likova kriminalističkih romana zaživeo je na filmu u interpretaciji jednog od najcjenjenijih glumaca 20. veka. Dvostruki oskarovac Peter Ustinov (Spartak, Topkapi) prvi je put oživeo privatnog istražitelja Herkulea Poirota u filmu "Smrt na Nilu" (1978), oduševivši svojim nastupom sve ljubitelje romana britanske književnice Agate Kristi, autorice lika nenadmašnog belgijskog detektiva.Film je realiziran na lokacijama u Akapulku, dok je kostimografkinja Mina Mitleman za svoj rad nominirana za Emi.

Slavni belgijski privatni detektiv Herkule Poirot (P. Ustinov) stiže na poziv svog dugogodišnjeg saradnika Arthura Hastingsa (J. Cecil) u meksičko letovalište Akapulko. Hastings u Meksiku piše memoare pri čemu se sprijateljio sa nizom poznatih osoba među kojima je i popularni američki glumac Čarls Kartrajt (T. Kertis). Stigavši na glumčevo imanje, Poirot upozna i ostale uglednike: brodvejsku glumicu Angelu Staford (D. Muldaur), dramatičarku Dženet Krisp (C. Tomei), Kartrajtovu pomoćnicu gospođicu Milrai (F. Lee McKain), njegovu znatno mlađu devojku Dženifer zvanu Eg (E. Sams), njezinu majku Daisi (M. Mercer), Ricarda Montoyu (F. Allende) te dr. Strangea (D. Elkar). Nakon što se svi oni okupe na svečanoj večeri, Poirot je svedok iznenadne smrti jednog od gostiju. Iako se isprva čini da je reč o nesretnom događaju, ubistvo dr. Strangea dokaže da je u pitanju dobro isplanirani zločin.

Sjajni je britanski glumac ruskog porekla na velikom ekranu još nekoliko puta nastupio u ekranizacijama romana Agate Kristie, da bi 1985. i 1986. snimio tri TV filma u kojima je također interpretirao Herkulea Poirota. Među njima je i kriminalistička drama "Ubistvo u tri čina" (1986) realizirana prema autoričinu istoimenom romanu prvi put objavljenom 1935. Filmska je varijanta priče osuvremenjena te u njoj Herkule Poirot stiže u današnji Akapulko gde njegov pomoćnik kapetan Hastings piše memoare. Ambiciozno zamišljena serija filmova o Herkuleu Poirotu privlači produkcijom i u ovom naslovu u kojem je P.Ustinov na čelu slavne glumačke ekipe. U njoj je i holivudska zvezda T. Kertis (Neki to vole vruće, Begstvo u lancima) koji de facto tumači samog sebe, zatim E. Sams, proslavljena ulogom Falon Karington u serijama Dinastija i Kolbijevi, meksički glumac F. Alende (La Virgen de Guadalupe, Staljingrad) te J. Cecil koji je Poirotova pomoćnika Hastingsa odglumio i u preostalim TV filmovima iz ovog projekta (Thirteen at Dinner, Dead Man's Folly). Film je režisersko delo Garija Nelsona, poznatog po TV filmovima o jednom drugom detektivu, Mikeu Hameru, te nominiranog za nagradu Emi za mini-seriju Vašington: Behind Closed Door.


Možda će vam se svideti
 
Prokletstvo Pink PanteraProkletstvo Pink Pantera
komedija kriminalistički
Drugi Pink Panther film snimljen nakon smrti Petera Sellersa
  • CURSE OF THE ...
  • Ocjena: 1.5/3
  • 109min, Velika Britanija, ... 1983
  • Ted Wass, David Niven, Capucine, ...
  • Režija: Blake Edwards
 
Opasni umoviOpasni umovi
drama kriminalistički biografski
Bivši marinac i profesorka pokušava raspuštene i opasne učenike izvesti na pravi put
  • DANGEROUS MINDS
  • Ocjena: 2/3
  • 99min, SAD 1995
  • Michelle Pfeiffer, George Dzundza, ...
  • Režija: John N. Smith
 
Šarkijeva mašinaŠarkijeva mašina
akcija drama kriminalistički
Film je adaptacija prve knjige VIlijama Dejla “Šarkijeva mašina” iz 1978. godine.
  • Sharky's Machine
  • Ocjena: 2/3
  • 122min, SAD 1981
  • Burt Reynolds, Rachel Ward, Vittorio Gassman...
  • Režija: Burt Reynolds
 
MonsignorMonsignor
drama kriminalistički ratni
  • Monsignor
  • Ocjena: 1.5/3
  • 121min, 1982
  • Christopher Reeve, Geneviéve Bujold, ...
  • Režija: Frank Perry
 
Predmet lepotePredmet lepote
komedija drama kriminalistički
Izgubili su sve... ali su pronašli jedno drugo
  • THE OBJECT OF ...
  • Ocjena: 2/3
  • 103min, 1991
  • John Malkovich, Andie MacDowell, ...
 
One Good CopOne Good Cop
akcija triler kriminalistički
  • One Good Cop
  • Ocjena: 2/3
  • 114min, 1991
  • Michael Keaton, Rene Russo, Anthony LaPaglia...
  • Režija: Heywood Gould
 
Teksaški graničarTeksaški graničar
akcija drama kriminalistički
Rendžer i kralj droge - nekad prijatelji iz detinjstva, sada na suprotnim stranama zakona
  • Extreme Prejudice
  • Ocjena: 2/3
  • 96min, SAD 1987
  • Nick Nolte, Michael Ironside, Powers Boothe...
  • Režija: Walter Hill
 
Homer i EdiHomer i Edi
komedija drama kriminalistički
Priča o neobičnom prijateljstvu retardiranog muškarca i žene s poremećajem ličnosti
  • Homer and Eddie
  • Ocjena: 1.5/3
  • 102min, SAD 1989
  • Whoopi Goldberg, James Belushi, Jim Mapp, ...
  • Režija: Andrei Konchalovsky
Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentarisanja)
 
Povezane vesti
Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uslovi korišćenja  •  Facebook  •  Twitter
© 2025 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored Moj TV - TV Program za 200+ kanala